HE1AN-SW-AC12V.pdf
HE1AN-SW-AC12V.pdf
| Coil Voltage | 12VAC | 12VAC | 12VAC | 12VAC | 12VAC |
| Contact Rating (Current) | 30 A | 30 A | 30 A | 30 A | 30 A |
| Switching Voltage | 277VAC, 30VDC - Max | 277VAC, 30VDC - Max | 277VAC, 30VDC - Max | 277VAC, 30VDC - Max | 277VAC, 30VDC - Max |
| Load - Max Switching | 8310VA, 900W | 8310VA, 900W | 8310VA, 900W | 8310VA, 900W | 8310VA, 900W |
| Coil Current | 138 mA | 138 mA | 138 mA | 138 mA | 138 mA |
| Coil Insulation | - | - | - | - | - |
| Must Operate Voltage | 8.4 VAC | 8.4 VAC | 8.4 VAC | 8.4 VAC | 8.4 VAC |
| Must Release Voltage | 1.8 VAC | 1.8 VAC | 1.8 VAC | 1.8 VAC | 1.8 VAC |
| Operate Time | 30 ms | 30 ms | 30 ms | 30 ms | 30 ms |
| Release Time | 30 ms | 30 ms | 30 ms | 30 ms | 30 ms |
| Operating Temperature | -50°C ~ 55°C | -50°C ~ 55°C | -50°C ~ 55°C | -50°C ~ 55°C | -50°C ~ 55°C |