Amphenol Anytek HE1150300000G
Part No.:
HE1150300000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 11POS 34DEG 2.54MM PCB
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
HE
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
11
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Mating Orientation:
34° (146°) Angle with Board
Current:
4 A
Voltage:
150 V
Wire Gauge:
22-28 AWG
Mounting Type:
Through Hole
Wire Termination:
Screwless - Push Button Clamp
Features:
Color:
Orange
1. How to order HE1150300000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the HE1150300000G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HE1150300000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HE1150300000G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HE1150300000G
Part Number HE1150300000G
Manufacturer Amphenol Anytek
Series HE
Packaging Bulk
Product Status Active
Number of Levels 1
Positions Per Level 11
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mating Orientation 34° (146°) Angle with Board
Current 4 A
Voltage 150 V