Renesas Electronics Corporation HD6417750SF200V
Part No.:
HD6417750SF200V
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Category:
Microcontrollers
Package:
208-BFQFP Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudHD6417750SF200V.pdf
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 208HQFP
Manufacturer:
Package/Case:
208-BFQFP Exposed Pad
Series:
SuperH® SH7750
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Core Processor:
SH-4
Core Size:
32-Bit Single-Core
Speed:
200MHz
Connectivity:
EBI/EMI, FIFO, SCI, SmartCard
Peripherals:
DMA, POR, WDT
Number of I/O:
28
Program Memory Size:
Program Memory Type:
ROMless
EEPROM Size:
RAM Size:
24K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 2.07V
Data Converters:
Oscillator Type:
External
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
1. How to order HD6417750SF200V on Chuangxin Cloud?
3. Are the HD6417750SF200V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HD6417750SF200V?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HD6417750SF200V
Part Number HD6417750SF200V
Manufacturer Renesas Electronics Corporation
Package/Case 208-BFQFP Exposed Pad
Series SuperH® SH7750
Packaging Tray
Product Status Obsolete
Programmable Not Verified
Core Processor SH-4
Core Size 32-Bit Single-Core
Speed 200MHz
Connectivity EBI/EMI, FIFO, SCI, SmartCard
Peripherals DMA, POR, WDT
Number of I/O 28
Program Memory Size -
Program Memory Type ROMless
EEPROM Size -
RAM Size 24K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 2.07V
Data Converters -
Oscillator Type External
Operating Temperature -20°C ~ 75°C (TA)