Amphenol Anytek HC23B0800000G
Part No.:
HC23B0800000G
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudHC23B0800000G.pdf
Description:
TERM BLOCK 23POS 45DEG 3.7MM PCB
Positions Per Level:
23
Pitch:
0.146" (3.70mm)
Current:
2 A
Voltage:
300 V
Gray
Datasheet:
1. How to order HC23B0800000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the HC23B0800000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HC23B0800000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HC23B0800000G.
Image HC23B0800000G
Part Number HC23B0800000G
Number of Levels 1
Positions Per Level 23
Pitch 0.146" (3.70mm)
Mating Orientation 45° (135°) Angle with Board
Current 2 A
Voltage 300 V