Amphenol Anytek HC22B0800000G
Part No.:
HC22B0800000G
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudHC22B0800000G.pdf
Description:
TERM BLOCK 22POS 45DEG 3.7MM PCB
Positions Per Level:
22
Pitch:
0.146" (3.70mm)
Current:
2 A
Voltage:
300 V
Gray
Datasheet:
1. How to order HC22B0800000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the HC22B0800000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HC22B0800000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HC22B0800000G.
Image HC22B0800000G
Part Number HC22B0800000G
Number of Levels 1
Positions Per Level 22
Pitch 0.146" (3.70mm)
Mating Orientation 45° (135°) Angle with Board
Current 2 A
Voltage 300 V