Amphenol Anytek HC21B2800000G
Part No.:
HC21B2800000G
Description:
TERM BLOCK 21POS 45DEG 2.5MM PCB
Positions Per Level:
21
Pitch:
0.098" (2.50mm)
Current:
2 A
Voltage:
300 V
Gray
1. How to order HC21B2800000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the HC21B2800000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HC21B2800000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HC21B2800000G.
Image HC21B2800000G
Part Number HC21B2800000G
Number of Levels 1
Positions Per Level 21
Pitch 0.098" (2.50mm)
Mating Orientation 45° (135°) Angle with Board
Current 2 A
Voltage 300 V