Amphenol Anytek HC21B0800000G
Part No.:
HC21B0800000G
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudHC21B0800000G.pdf
Description:
TERM BLOCK 21POS 45DEG 3.7MM PCB
Positions Per Level:
21
Pitch:
0.146" (3.70mm)
Current:
2 A
Voltage:
300 V
Gray
Datasheet:
1. How to order HC21B0800000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the HC21B0800000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HC21B0800000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HC21B0800000G.
Image HC21B0800000G
Part Number HC21B0800000G
Number of Levels 1
Positions Per Level 21
Pitch 0.146" (3.70mm)
Mating Orientation 45° (135°) Angle with Board
Current 2 A
Voltage 300 V