Amphenol Anytek HC20B2800000G
Part No.:
HC20B2800000G
Description:
TERM BLOCK 20POS 45DEG 2.5MM PCB
Positions Per Level:
20
Pitch:
0.098" (2.50mm)
Current:
2 A
Voltage:
300 V
Gray
1. How to order HC20B2800000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the HC20B2800000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HC20B2800000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HC20B2800000G.
Image HC20B2800000G
Part Number HC20B2800000G
Number of Levels 1
Positions Per Level 20
Pitch 0.098" (2.50mm)
Mating Orientation 45° (135°) Angle with Board
Current 2 A
Voltage 300 V