Amphenol Anytek HB1301800000G
Part No.:
HB1301800000G
Description:
TERM BLK 13P SIDE ENTRY 5MM PCB
Positions Per Level:
13
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current:
10 A
Voltage:
300 V
Wire Termination:
Screwless - Push Button Clamp
Gray
1. How to order HB1301800000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the HB1301800000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HB1301800000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HB1301800000G.
Image HB1301800000G
Part Number HB1301800000G
Number of Levels 1
Positions Per Level 13
Pitch 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 10 A
Voltage 300 V