Amphenol Anytek HB1211810000G
Part No.:
HB1211810000G
Description:
TERM BLK 12POS SIDE ENT 10MM PCB
Positions Per Level:
12
Pitch:
0.394" (10.00mm)
Current:
10 A
Voltage:
300 V
Wire Termination:
Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Gray
1. How to order HB1211810000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the HB1211810000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HB1211810000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HB1211810000G.
Image HB1211810000G
Part Number HB1211810000G
Number of Levels 1
Positions Per Level 12
Pitch 0.394" (10.00mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 10 A
Voltage 300 V