Amphenol Anytek HA1371500000G
Part No.:
HA1371500000G
Datasheet:
Chuangxin CloudHA1371500000G.pdf
Description:
TERM BLK 13P SIDE ENT 3.81MM PCB
Positions Per Level:
13
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
6 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
16-26 AWG
Datasheet:
1. How to order HA1371500000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the HA1371500000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HA1371500000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HA1371500000G.
Image HA1371500000G
Part Number HA1371500000G
Number of Levels 1
Positions Per Level 13
Pitch 0.150" (3.81mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 6 A
Voltage 300 V