Amphenol Anytek HA1200500000G
Part No.:
HA1200500000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudHA1200500000G.pdf
Description:
TERM BLK 12P TOP ENT 5.08MM PCB
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
HA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
12
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:
Vertical with Board
Current:
10 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
14-24 AWG
Mounting Type:
Through Hole
Wire Termination:
Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Features:
Lever Actuated
Color:
Green
Datasheet:
1. How to order HA1200500000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the HA1200500000G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HA1200500000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HA1200500000G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HA1200500000G
Part Number HA1200500000G
Manufacturer Amphenol Anytek
Series HA
Packaging Bulk
Product Status Active
Number of Levels 1
Positions Per Level 12
Pitch 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation Vertical with Board
Current 10 A
Voltage 300 V