Amphenol Anytek HA1150500000G
Part No.:
HA1150500000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 11P SIDE ENT 2.54MM PCB
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
HA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
11
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
2 A
Voltage:
150 V
Wire Gauge:
20-26 AWG
Mounting Type:
Through Hole
Wire Termination:
Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Features:
Lever Actuated
Color:
Green
1. How to order HA1150500000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the HA1150500000G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HA1150500000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HA1150500000G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HA1150500000G
Part Number HA1150500000G
Manufacturer Amphenol Anytek
Series HA
Packaging Bulk
Product Status Active
Number of Levels 1
Positions Per Level 11
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 2 A
Voltage 150 V