Amphenol Anytek H80200810000G
Part No.:
H80200810000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudH80200810000G.pdf
Description:
TERM BLOCK 2POS 45DEG 10MM PCB
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
H8
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
2
Pitch:
0.394" (10.00mm)
Mating Orientation:
45° (135°) Angle with Board
Current:
37 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
6-24 AWG
Mounting Type:
Through Hole
Wire Termination:
Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Features:
Flange
Color:
Gray
Datasheet:
1. How to order H80200810000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the H80200810000G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of H80200810000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of H80200810000G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image H80200810000G
Part Number H80200810000G
Manufacturer Amphenol Anytek
Series H8
Packaging Bulk
Product Status Active
Number of Levels 1
Positions Per Level 2
Pitch 0.394" (10.00mm)
Mating Orientation 45° (135°) Angle with Board
Current 37 A
Voltage 300 V