Amphenol Anytek H60720801000G
Part No.:
H60720801000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 7P SIDE ENTRY 10MM PCB
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
H6
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
7
Pitch:
0.394" (10.00mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
11 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
12-20 AWG
Mounting Type:
Through Hole
Wire Termination:
Screwless - Push Button Clamp
Features:
Color:
Gray
1. How to order H60720801000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the H60720801000G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of H60720801000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of H60720801000G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image H60720801000G
Part Number H60720801000G
Manufacturer Amphenol Anytek
Series H6
Packaging Bulk
Product Status Active
Number of Levels 1
Positions Per Level 7
Pitch 0.394" (10.00mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 11 A
Voltage 300 V