Murata Electronics GRT3195C2A392JA02J
Part No.:
GRT3195C2A392JA02J
Datasheet:
Chuangxin CloudGRT3195C2A392JA02J.pdf
Description:
CAP CER 3900PF 100V C0G 1206
Product Status:
Active
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Datasheet:
1. How to order GRT3195C2A392JA02J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRT3195C2A392JA02J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRT3195C2A392JA02J?
Image GRT3195C2A392JA02J
Part Number GRT3195C2A392JA02J
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)