Murata Electronics GRT188R71H683KE13D
Part No.:
GRT188R71H683KE13D
Datasheet:
Chuangxin CloudGRT188R71H683KE13D.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0603
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Datasheet:
1. How to order GRT188R71H683KE13D on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRT188R71H683KE13D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRT188R71H683KE13D?
Image GRT188R71H683KE13D
Part Number GRT188R71H683KE13D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)