Murata Electronics GRT188R71H473KE01D
Part No.:
GRT188R71H473KE01D
Datasheet:
Chuangxin CloudGRT188R71H473KE01D.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0603
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Datasheet:
1. How to order GRT188R71H473KE01D on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRT188R71H473KE01D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRT188R71H473KE01D?
Image GRT188R71H473KE01D
Part Number GRT188R71H473KE01D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)