Murata Electronics GRT188R60J226ME13J
Part No.:
GRT188R60J226ME13J
Datasheet:
Chuangxin CloudGRT188R60J226ME13J.pdf
Description:
CAP CER 22UF 6.3V X5R 0603
Product Status:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order GRT188R60J226ME13J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRT188R60J226ME13J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRT188R60J226ME13J?
Image GRT188R60J226ME13J
Part Number GRT188R60J226ME13J
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)