Murata Electronics GRT1885C1H391JA02D
Part No.:
GRT1885C1H391JA02D
Datasheet:
Chuangxin CloudGRT1885C1H391JA02D.pdf
Description:
CAP CER 390PF 50V C0G/NP0 0603
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
390 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Datasheet:
1. How to order GRT1885C1H391JA02D on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRT1885C1H391JA02D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRT1885C1H391JA02D?
Image GRT1885C1H391JA02D
Part Number GRT1885C1H391JA02D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 390 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)