Murata Electronics GRT1885C1H271JA02D
Part No.:
GRT1885C1H271JA02D
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudGRT1885C1H271JA02D.pdf
Description:
CAP CER 270PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
GRT
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
270 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Datasheet:
1. How to order GRT1885C1H271JA02D on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRT1885C1H271JA02D price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRT1885C1H271JA02D?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GRT1885C1H271JA02D
Part Number GRT1885C1H271JA02D
Manufacturer Murata Electronics
Series GRT
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 270 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)