Murata Electronics GRM31MR72A183KA01L
Part No.:
GRM31MR72A183KA01L
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM31MR72A183KA01L.pdf
Description:
CAP CER 0.018UF 100V X7R 1206
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Datasheet:
1. How to order GRM31MR72A183KA01L on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM31MR72A183KA01L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM31MR72A183KA01L?
Image GRM31MR72A183KA01L
Part Number GRM31MR72A183KA01L
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.018 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)