Murata Electronics GRM31MR71C225KA35K
Part No.:
GRM31MR71C225KA35K
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM31MR71C225KA35K.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 16V X7R 1206
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Datasheet:
1. How to order GRM31MR71C225KA35K on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM31MR71C225KA35K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM31MR71C225KA35K?
Image GRM31MR71C225KA35K
Part Number GRM31MR71C225KA35K
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)