Murata Electronics GRM31A7U2J821JW31J
Part No.:
GRM31A7U2J821JW31J
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM31A7U2J821JW31J.pdf
Description:
CAP CER 820PF 630V U2J 1206
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
GRM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
U2J
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Datasheet:
1. How to order GRM31A7U2J821JW31J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM31A7U2J821JW31J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM31A7U2J821JW31J?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GRM31A7U2J821JW31J
Part Number GRM31A7U2J821JW31J
Manufacturer Murata Electronics
Series GRM
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 820 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient U2J
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)