Murata Electronics GRM31A7U2J331JW31J
Part No.:
GRM31A7U2J331JW31J
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM31A7U2J331JW31J.pdf
Description:
CAP CER 330PF 630V U2J 1206
Product Status:
Active
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
U2J
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order GRM31A7U2J331JW31J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM31A7U2J331JW31J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM31A7U2J331JW31J?
Image GRM31A7U2J331JW31J
Part Number GRM31A7U2J331JW31J
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 330 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient U2J
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)