Murata Electronics GRM31A5C3A121JW01J
Part No.:
GRM31A5C3A121JW01J
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM31A5C3A121JW01J.pdf
Description:
CAP CER 120PF 1KV C0G/NP0 1206
Product Status:
Active
Capacitance:
120 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order GRM31A5C3A121JW01J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM31A5C3A121JW01J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM31A5C3A121JW01J?
Image GRM31A5C3A121JW01J
Part Number GRM31A5C3A121JW01J
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 120 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)