Murata Electronics GRM21BZ71E475ME15K
Part No.:
GRM21BZ71E475ME15K
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM21BZ71E475ME15K.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 25V X7R 0805
Product Status:
Active
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Datasheet:
1. How to order GRM21BZ71E475ME15K on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM21BZ71E475ME15K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM21BZ71E475ME15K?
Image GRM21BZ71E475ME15K
Part Number GRM21BZ71E475ME15K
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)