Murata Electronics GRM21BR71C225MA12L
Part No.:
GRM21BR71C225MA12L
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM21BR71C225MA12L.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 16V X7R 0805
Product Status:
Active
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Datasheet:
1. How to order GRM21BR71C225MA12L on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM21BR71C225MA12L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM21BR71C225MA12L?
Image GRM21BR71C225MA12L
Part Number GRM21BR71C225MA12L
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)