Murata Electronics GRM21BR71C154KA01L
Part No.:
GRM21BR71C154KA01L
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM21BR71C154KA01L.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 16V X7R 0805
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Datasheet:
1. How to order GRM21BR71C154KA01L on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM21BR71C154KA01L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM21BR71C154KA01L?
Image GRM21BR71C154KA01L
Part Number GRM21BR71C154KA01L
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)