Murata Electronics GRM21BC81H475ME11K
Part No.:
GRM21BC81H475ME11K
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM21BC81H475ME11K.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 50V X6S 0805
Product Status:
Active
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Datasheet:
1. How to order GRM21BC81H475ME11K on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM21BC81H475ME11K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM21BC81H475ME11K?
Image GRM21BC81H475ME11K
Part Number GRM21BC81H475ME11K
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)