Murata Electronics GRM21BC71E475ME11K
Part No.:
GRM21BC71E475ME11K
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM21BC71E475ME11K.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 25V X7S 0805
Product Status:
Active
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Datasheet:
1. How to order GRM21BC71E475ME11K on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM21BC71E475ME11K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM21BC71E475ME11K?
Image GRM21BC71E475ME11K
Part Number GRM21BC71E475ME11K
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)