Murata Electronics GRM21B6T2A360JD01L
Part No.:
GRM21B6T2A360JD01L
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM21B6T2A360JD01L.pdf
Description:
CAP CER 36PF 100V T2H 0805
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
36 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
T2H
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Datasheet:
1. How to order GRM21B6T2A360JD01L on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM21B6T2A360JD01L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM21B6T2A360JD01L?
Image GRM21B6T2A360JD01L
Part Number GRM21B6T2A360JD01L
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 36 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient T2H
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)