Murata Electronics GRM21B6T2A101JD01L
Part No.:
GRM21B6T2A101JD01L
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM21B6T2A101JD01L.pdf
Description:
CAP CER 100PF 100V T2H 0805
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
GRM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
T2H
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Datasheet:
1. How to order GRM21B6T2A101JD01L on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM21B6T2A101JD01L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM21B6T2A101JD01L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GRM21B6T2A101JD01L
Part Number GRM21B6T2A101JD01L
Manufacturer Murata Electronics
Series GRM
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 100 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient T2H
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)