Murata Electronics GRM21B5C2J182JWAAK
Part No.:
GRM21B5C2J182JWAAK
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM21B5C2J182JWAAK.pdf
Description:
CAP CER 1800PF 630V C0G 0805
Capacitance:
1800 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Datasheet:
1. How to order GRM21B5C2J182JWAAK on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM21B5C2J182JWAAK price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM21B5C2J182JWAAK?
Image GRM21B5C2J182JWAAK
Part Number GRM21B5C2J182JWAAK
Product Status Active
Capacitance 1800 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)