Murata Electronics GRM21AR72D152KW01D
Part No.:
GRM21AR72D152KW01D
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM21AR72D152KW01D.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 200V X7R 0805
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Datasheet:
1. How to order GRM21AR72D152KW01D on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM21AR72D152KW01D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM21AR72D152KW01D?
Image GRM21AR72D152KW01D
Part Number GRM21AR72D152KW01D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)