Murata Electronics GRM21A7U2E391JW31D
Part No.:
GRM21A7U2E391JW31D
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM21A7U2E391JW31D.pdf
Description:
CAP CER 390PF 250V U2J 0805
Capacitance:
390 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
U2J
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order GRM21A7U2E391JW31D on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM21A7U2E391JW31D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM21A7U2E391JW31D?
Image GRM21A7U2E391JW31D
Part Number GRM21A7U2E391JW31D
Product Status Active
Capacitance 390 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient U2J
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)