Murata Electronics GRM21A5C2E180GW01J
Part No.:
GRM21A5C2E180GW01J
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM21A5C2E180GW01J.pdf
Description:
CAP CER 18PF 250V C0G 0805
Capacitance:
18 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order GRM21A5C2E180GW01J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM21A5C2E180GW01J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM21A5C2E180GW01J?
Image GRM21A5C2E180GW01J
Part Number GRM21A5C2E180GW01J
Product Status Active
Capacitance 18 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)