Murata Electronics GRM219R71C564KC01D
Part No.:
GRM219R71C564KC01D
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM219R71C564KC01D.pdf
Description:
CAP CER 0.56UF 16V X7R 0805
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.56 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Datasheet:
1. How to order GRM219R71C564KC01D on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM219R71C564KC01D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM219R71C564KC01D?
Image GRM219R71C564KC01D
Part Number GRM219R71C564KC01D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 0.56 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)