Murata Electronics GRM219R60J475KE19J
Part No.:
GRM219R60J475KE19J
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM219R60J475KE19J.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0805
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Datasheet:
1. How to order GRM219R60J475KE19J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM219R60J475KE19J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM219R60J475KE19J?
Image GRM219R60J475KE19J
Part Number GRM219R60J475KE19J
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)