Murata Electronics GRM219C81A475KE34J
Part No.:
GRM219C81A475KE34J
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM219C81A475KE34J.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 10V X6S 0805
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Datasheet:
1. How to order GRM219C81A475KE34J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM219C81A475KE34J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM219C81A475KE34J?
Image GRM219C81A475KE34J
Part Number GRM219C81A475KE34J
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)