Murata Electronics GRM2197U2A331JZ01D
Part No.:
GRM2197U2A331JZ01D
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM2197U2A331JZ01D.pdf
Description:
CAP CER 330PF 100V U2J 0805
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
U2J
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Datasheet:
1. How to order GRM2197U2A331JZ01D on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM2197U2A331JZ01D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM2197U2A331JZ01D?
Image GRM2197U2A331JZ01D
Part Number GRM2197U2A331JZ01D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 330 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient U2J
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)