Murata Electronics GRM2197U2A301JZ01D
Part No.:
GRM2197U2A301JZ01D
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM2197U2A301JZ01D.pdf
Description:
CAP CER 300PF 100V U2J 0805
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
GRM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
U2J
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Datasheet:
1. How to order GRM2197U2A301JZ01D on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM2197U2A301JZ01D price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM2197U2A301JZ01D?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GRM2197U2A301JZ01D
Part Number GRM2197U2A301JZ01D
Manufacturer Murata Electronics
Series GRM
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 300 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient U2J
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)