Murata Electronics GRM2196S1H331JZ01D
Part No.:
GRM2196S1H331JZ01D
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM2196S1H331JZ01D.pdf
Description:
CAP CER 330PF 50V S2H 0805
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
S2H
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Datasheet:
1. How to order GRM2196S1H331JZ01D on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM2196S1H331JZ01D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM2196S1H331JZ01D?
Image GRM2196S1H331JZ01D
Part Number GRM2196S1H331JZ01D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 330 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient S2H
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)