Murata Electronics GRM2196R2A131JZ01D
Part No.:
GRM2196R2A131JZ01D
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM2196R2A131JZ01D.pdf
Description:
CAP CER 130PF 100V R2H 0805
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
130 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
R2H
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Datasheet:
1. How to order GRM2196R2A131JZ01D on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM2196R2A131JZ01D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM2196R2A131JZ01D?
Image GRM2196R2A131JZ01D
Part Number GRM2196R2A131JZ01D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 130 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient R2H
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)