Murata Electronics GRM2196R1H431JZ01D
Part No.:
GRM2196R1H431JZ01D
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM2196R1H431JZ01D.pdf
Description:
CAP CER 430PF 50V R2H 0805
Capacitance:
430 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
R2H
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Datasheet:
1. How to order GRM2196R1H431JZ01D on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM2196R1H431JZ01D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM2196R1H431JZ01D?
Image GRM2196R1H431JZ01D
Part Number GRM2196R1H431JZ01D
Product Status Obsolete
Capacitance 430 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient R2H
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)