Murata Electronics GRM2195C1H123JA01J
Part No.:
GRM2195C1H123JA01J
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM2195C1H123JA01J.pdf
Description:
CAP CER 0.012UF 50V C0G/NP0 0805
Product Status:
Active
Capacitance:
0.012 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Datasheet:
1. How to order GRM2195C1H123JA01J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM2195C1H123JA01J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM2195C1H123JA01J?
Image GRM2195C1H123JA01J
Part Number GRM2195C1H123JA01J
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.012 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)