Murata Electronics GRM2166T1H361JD15D
Part No.:
GRM2166T1H361JD15D
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM2166T1H361JD15D.pdf
Description:
CAP CER 360PF 50V T2H 0805
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
GRM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
360 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
T2H
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Datasheet:
1. How to order GRM2166T1H361JD15D on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM2166T1H361JD15D price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM2166T1H361JD15D?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GRM2166T1H361JD15D
Part Number GRM2166T1H361JD15D
Manufacturer Murata Electronics
Series GRM
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 360 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient T2H
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)