Murata Electronics GRM2166T1H331JD15D
Part No.:
GRM2166T1H331JD15D
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM2166T1H331JD15D.pdf
Description:
CAP CER 330PF 50V T2H 0805
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
T2H
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order GRM2166T1H331JD15D on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM2166T1H331JD15D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM2166T1H331JD15D?
Image GRM2166T1H331JD15D
Part Number GRM2166T1H331JD15D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 330 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient T2H
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)