Murata Electronics GRM2165C2A331GA01J
Part No.:
GRM2165C2A331GA01J
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM2165C2A331GA01J.pdf
Description:
CAP CER 330PF 100V C0G/NP0 0805
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order GRM2165C2A331GA01J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM2165C2A331GA01J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM2165C2A331GA01J?
Image GRM2165C2A331GA01J
Part Number GRM2165C2A331GA01J
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 330 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)