Murata Electronics GRM188R70J225KE15D
Part No.:
GRM188R70J225KE15D
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM188R70J225KE15D.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 6.3V X7R 0603
Product Status:
Active
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Datasheet:
1. How to order GRM188R70J225KE15D on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM188R70J225KE15D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM188R70J225KE15D?
Image GRM188R70J225KE15D
Part Number GRM188R70J225KE15D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)